Przejdź do głównej zawartości

Paszyn, motywejszyn i kluski śląskie

Nie dam rady. Nie potrafię. Nie uda mi się. Ludzie mnie wyśmieją. Jestem beznadziejny. Zazwyczaj takie myśli przychodzą nam do głowy, kiedy chcemy zrobić coś innego, co nie wszystkim może się spodobać. Dotyczy to najprostszych, codziennych rzeczy oraz poważnych decyzji życiowych. Czy warto podążać za pasją i marzeniami? Moja odpowiedź będzie okrooopnie  oklepana, ale tak, zawsze warto. Nie nazywam się Mateusz Grzesiak i nie chcę tutaj próbować prowadzić wykładu motywacyjnego, nic z tych rzeczy, ponieważ uważam, że rady typu „dasz rade!” , „możesz to zrobić!” czy „wszystko jest możliwe!”  nie wnoszą w nasze życie nic wartościowego, a jedynie mogą stworzyć nieprawdziwy obraz idealnego świata. Człowiek bez poczucia rytmu nie będzie nagle fantastycznie tańczył czy śpiewał, a typowy human nie pokocha fizyki (tak nawiązując do naszej szkolnej rzeczywistości), Jednak od lat wielu ludzi udowadniało nam, że wbrew powszechnej opinii, możemy dokonać wielu „niemożliwych” rzeczy. Trzeba jednak pamiętać, że za darmo to możemy dostać w twarz, ewentualnie w inną część ciała. Nie da się osiągnąć czegoś bez pracy, poświęcenia, wiary, jedzenia i zdrowego rozsądku. Nie zbyt dobre jest też podejście dążenia do celu mimo wszystko. Są momenty, w których trzeba dać sobie spokój, posłuchać ludzi mądrzejszych od siebie i przemyśleć swoje postępowanie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nam powie, że jesteśmy super albo wręcz przeciwnie. Jednak polecam żyć przede wszystkim w zgodzie z sobą i tak, żeby uszczęśliwić siebie, a nie wszystkich wokół. Jeżeli lubisz śpiewać to śpiewaj, jeżeli lubisz pisać to pisz, jeżeli lubisz robić kluski śląskie – rób je. Albo ci się uda, albo nie. Ważne jest to, że jeżeli tylko gdzieś tam czujesz, że robisz coś fajnego, co kochasz, chcesz pokazać i możesz robić w życiu, musisz zawsze próbować i nie bać się co powiedzą inni. Bez tego nawet Mateusz Grzesiak nie pomoże.


( Pssst..Mateusz Grzesiak to taki pan od motywacji, wygooglujciej jak coś)(zdjęcie wybrane przez niezależną maszynę losującą)


Komentarze

  1. Fajnie napisane, podoba mi się, no i nawiązanie do mema "psst, hey kids". :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Sztab II LO z super wynikiem. Idziemy na rekord!

28. Finał Wielkiej Orkiestry już prawie za nami. Czas podsumować wynik tegorocznej zbiórki. Padły kolejne rekordy. Nasza wolontariuszka Natalia Ulewicz pobiła rekord zbierając do swojej puszki 2510 zł 17 gr. Gratulujemy!!! Gratulacje należą się wszystkim naszym wolontariuszom - kwota zadeklarowana przez Sztab WOŚP przy II LO w Chełmie to 24682 zł 20 groszy. Jesteście wielcy! Dziękujemy! Jesteśmy dumni z tak wspaniałego teamu!


Jasełka

Coro di san Andrea Gymnázium sv. Andreja w Ružomberku w II LO

Autorzy zdjęć: Kamil Nemčik, Karol Klimczuk, Andrzej Ślepaczuk, Łukasz Łukiewicz

Xmas coming

"Rapsodia" kolęduje pod studnią