Przejdź do głównej zawartości

Paszyn, motywejszyn i kluski śląskie

Nie dam rady. Nie potrafię. Nie uda mi się. Ludzie mnie wyśmieją. Jestem beznadziejny. Zazwyczaj takie myśli przychodzą nam do głowy, kiedy chcemy zrobić coś innego, co nie wszystkim może się spodobać. Dotyczy to najprostszych, codziennych rzeczy oraz poważnych decyzji życiowych. Czy warto podążać za pasją i marzeniami? Moja odpowiedź będzie okrooopnie  oklepana, ale tak, zawsze warto. Nie nazywam się Mateusz Grzesiak i nie chcę tutaj próbować prowadzić wykładu motywacyjnego, nic z tych rzeczy, ponieważ uważam, że rady typu „dasz rade!” , „możesz to zrobić!” czy „wszystko jest możliwe!”  nie wnoszą w nasze życie nic wartościowego, a jedynie mogą stworzyć nieprawdziwy obraz idealnego świata. Człowiek bez poczucia rytmu nie będzie nagle fantastycznie tańczył czy śpiewał, a typowy human nie pokocha fizyki (tak nawiązując do naszej szkolnej rzeczywistości), Jednak od lat wielu ludzi udowadniało nam, że wbrew powszechnej opinii, możemy dokonać wielu „niemożliwych” rzeczy. Trzeba jednak pamiętać, że za darmo to możemy dostać w twarz, ewentualnie w inną część ciała. Nie da się osiągnąć czegoś bez pracy, poświęcenia, wiary, jedzenia i zdrowego rozsądku. Nie zbyt dobre jest też podejście dążenia do celu mimo wszystko. Są momenty, w których trzeba dać sobie spokój, posłuchać ludzi mądrzejszych od siebie i przemyśleć swoje postępowanie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto nam powie, że jesteśmy super albo wręcz przeciwnie. Jednak polecam żyć przede wszystkim w zgodzie z sobą i tak, żeby uszczęśliwić siebie, a nie wszystkich wokół. Jeżeli lubisz śpiewać to śpiewaj, jeżeli lubisz pisać to pisz, jeżeli lubisz robić kluski śląskie – rób je. Albo ci się uda, albo nie. Ważne jest to, że jeżeli tylko gdzieś tam czujesz, że robisz coś fajnego, co kochasz, chcesz pokazać i możesz robić w życiu, musisz zawsze próbować i nie bać się co powiedzą inni. Bez tego nawet Mateusz Grzesiak nie pomoże.


( Pssst..Mateusz Grzesiak to taki pan od motywacji, wygooglujciej jak coś)(zdjęcie wybrane przez niezależną maszynę losującą)


Komentarze

  1. Fajnie napisane, podoba mi się, no i nawiązanie do mema "psst, hey kids". :D

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Impresja z Małym Księciem

15 marca odbyła się premiera "Małego księcia" w interpretacji szkolnego koła teatralnego "Impresja". Zapraszamy na naszą relację.100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Otrzęsiny 2018

WITAMY WAS DRESZERZCZYCY

Witamy kolejny rocznik!
 Poniżej relacja foto z festynu integracyjnego.


Dzień Patrona