Przejdź do głównej zawartości

I Forum Olimpijczyków II LO
     Forum Olimpijczyków II LO to nasz sukces!
II Liceum Ogólnokształcące istnieje od 1965 roku. Wykształciło w tym czasie wiele pokoleń. Dreszerczycy - to ludzie zdolni i twórczy, to ludzie odnoszący sukcesy w nauce, utalentowani w różnych dziedzinach.
W dn. 11.04.2016 r. odbyło się I Forum Olimpijczyków, na które zostali zaproszeni, rzecz jasna, olimpijczycy – Katarzyna Biega (III E), Patryk Dobrowolski (III E), Konrad Klasura (III F), Maksymilian Baryła (III H) i Patryk Kamiński (II A) oraz ich opiekunowie – p. Bożena Czupryńska, p. Żaneta Nafalska i p. Sławomir Rogucki. Zaproszenie na spotkanie w charakterze gości specjalnych przyjęli również absolwenci szkoły: p. Beata Lipczyńska – germanistka, wieloletni nauczyciel II LO, współtwórca i dyrektor NKJO w Chełmie, p. Sławomir Fik – lekarz, p. dr hab. Bogumił Szady – profesor KUL, p. Grzegorz Raniewicz - poseł na sejm RP.
Spotkanie miało charakter rozmowy, najpierw z olimpijczykami, potem z absolwentami. Nie obyło się bez prezentacji dorobku prymusów, którzy opowiadali o swoich pasjach, podawali przepisy na sukces i zachęcali do wytrwałości w dążeniu do celu, snuli plany na przyszłość. Absolwenci wspominali, opowiadali anegdoty z czasów liceum, udzielali życiowych rad: Sukces? – Największy jest przed Tobą! Przydatna umiejętność nabyta w młodości? Umiejętność współżycia w grupie. Najważniejsze w życiu? Nie nauka lecz pasja. Nie praca lecz rodzina. Absolwenci poświęcili młodzieży czas, uwagę, byli otwarci i szczerzy. Widać było, że „powrót” do liceum sprawił im radość. O wyjątkowej atmosferze spotkania świadczy zasłuchana, wpatrzona w gości publiczność.
Uczennica Katarzyna Gacparska głośno się zastanawiała, czym właściwie jest sukces, czy przesądza on o wartości człowieka. Doradzała zachowanie zdrowego rozsądku, przekonywała, że kolekcjonowanie „sukcesów” może być zgubne.
Spotkanie wzbogacił występ artystyczny. Usłyszeliśmy dwie piosenki w wykonaniu: Darii Wróbel z II G (Kayah "Supermenka) i Anny Sułkowkskiej z I F (Anna Jantar „Radość najpiękniejszych lat”) oraz obejrzeliśmy występ Mateusza Raniewicza (I F) – pasjonata sztuki mimicznej. Imprezie towarzyszyła wystawa rysunków Pauli Głuszek (II B) i Katarzyny Gacparskiej. Paula jest autorem logo I Forum Olimpijczyków.
Forum prowadzili: Monika Kaszczuk (II G) i Tomasz Wawrynko (I E) oraz p. Anna Martyniuk – pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia.
W realizację imprezy zaangażowali się: p. dyrektor Marta Klasura, notabene absolwentka II LO, i nauczyciele: p. Bożena Czupryńska, p. Małgorzata Krasowska, p. Beata Pietrzak, p. Katarzyna Krzysteczko-Wróbel, p. Zofia Płocienniak.

Osiągnięcia olimpijczyków:
Katarzyna Biega – finalistka Olimpiady Wiedzy o III RP w roku szkolnym 2014/2015, laureatka Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, laureatka Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, laureatka Olimpiady Wiedzy o III RP w roku 2015/2016;
Patryk Dobrowolski – finalista Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, finalista Olimpiady Wiedzy o III RP w roku 2015/2016;
Konrad Klasura - dwukrotny finalista Olimpiady Języka Rosyjskiego w roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015;
Maksymilian Baryła - finalista Olimpiady Chemicznej w roku szkolnym 2014/2015 i 2015/2016;
Patryk Kamiński - zapaśnik Miejskiego Klubu Sportowego „CementGryf” Chełm, członek Kadry Narodowej Juniorów zapasy styl klasyczny, brązowy medalista Mistrzostw Świata Kadetów w zapasach Sarajewo  2015 - styl klasyczny - kat. 100 kg, brązowy medalista Pucharu Polski Juniorów w zapasach Wałbrzych 2015 - styl klasyczny – kat. 100 kg.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

WITAMY WAS DRESZERZCZYCY

Witamy kolejny rocznik!
 Poniżej relacja foto z festynu integracyjnego.


Współpraca z GSA Rużomberk nabiera tempa - Rapsodia na Cantare Choraliter 2018

W dniach 12-14 kwietnia 2018 roku nasz chór "Rapsodia" gościł w Gymnázium sv. Andreja w Rużomberku na Słowacji. Młodzież uczestniczyła w Festiwalu Chórów "Cantare Choraliter" organizowanym przez naszą szkołę partnerską oraz Wydział Pedagogiczny Katolickiego Uniwersytetu w Rużemborku. 
Dziękujemy organizatorom za życzliwe przyjęcie oraz opiekę nad nami. 
Dziękujemy także sponsorom, którzy przyczynili się do tego wyjazdu.
Oto relacja z naszego wyjazdu...

IV Zjazd Absolwentów i Nauczycieli II LO

Kolejny rok współpracy II LO z SGH zakończony

Drugi rok współpracy naszego liceum ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie został zakończony spotkaniem klas o profilu menadżerskim z nauczycielami akademickimi SGH. Wydarzenie miało miejsce w ostatnim tygodniu przed wakacjami 18 czerwca. Uczniowie klasy II e objętej patronatem naukowym tej warszawskiej uczelni wysłuchali wykładu prof. dr hab. Jerzego Menkesa„Brexit – przyczyny, przebieg procesu i przewidywane skutki dla Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Polski”. W swoim wykładzie pan profesor odniósł się do prezentacji przygotowanej przez Małgorzatę Chomę i Karolinę Grabowiecką z klasy ekonomicznej. Do zajęć dydaktycznych dla Klasy Akademickiej SGH młodzież przygotowała się podczas wcześniejszych spotkań z panem Marcinem Grelą – Dyrektorem Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Chełm oraz Panią Małgorzatą Szczerbakow z Referatu Planowania, Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Gminy Chełm. Na podstawie zebranych informacji i materiałów uczennice klasy ek…

Pomoc dla Mateusza!

Gorąco zachęcamy wszystkich do przyłączenia się do akcji pomocy Mateuszowi, uczniowi naszej Szkoły, który cierpi na aplazję szpiku kostnego. Tylko przeszczep szpiku uratuje mu życie. Poszukiwania dawcy trwają. Wspólnie z DKMS Bazą Dawców Komórek Macierzystych szukamy dla Mateusza dawcy. Każdy kto chciałby pomóc będzie miał możliwość rejestracji w Bazie Dawców Szpiku - szczegóły na plakacie. 22 kwietnia w Sawinie odbędzie się Marsz dla Mateusza. Start godzina 10:00 pod Zespołem Szkół w Sawinie! Informacje dla uczestników marszu: wiodący kolor ubrań uczestników marszu – czerwony i biały, transparenty, papierowe serca itp..  24 kwietnia w Zespole Szkół w Sawinie oraz Szkole Podstawowej w Czułczycach oraz w II LO w Chełmie w godzinach 10-16 odbędzie się Dzień Dawcy, podczas którego będzie można dowiedzieć się więcej na temat akcji oraz pomocy Mateuszowi i innym chorym, potrzebujących szpiku. Będzie także możliwość rejestracji w Bazie potencjalnych dawców. ZAPRASZAMY DO WSPARCIA TEJ SZLACHETN…