Przejdź do głównej zawartości

I Forum Olimpijczyków II LO
     Forum Olimpijczyków II LO to nasz sukces!
II Liceum Ogólnokształcące istnieje od 1965 roku. Wykształciło w tym czasie wiele pokoleń. Dreszerczycy - to ludzie zdolni i twórczy, to ludzie odnoszący sukcesy w nauce, utalentowani w różnych dziedzinach.
W dn. 11.04.2016 r. odbyło się I Forum Olimpijczyków, na które zostali zaproszeni, rzecz jasna, olimpijczycy – Katarzyna Biega (III E), Patryk Dobrowolski (III E), Konrad Klasura (III F), Maksymilian Baryła (III H) i Patryk Kamiński (II A) oraz ich opiekunowie – p. Bożena Czupryńska, p. Żaneta Nafalska i p. Sławomir Rogucki. Zaproszenie na spotkanie w charakterze gości specjalnych przyjęli również absolwenci szkoły: p. Beata Lipczyńska – germanistka, wieloletni nauczyciel II LO, współtwórca i dyrektor NKJO w Chełmie, p. Sławomir Fik – lekarz, p. dr hab. Bogumił Szady – profesor KUL, p. Grzegorz Raniewicz - poseł na sejm RP.
Spotkanie miało charakter rozmowy, najpierw z olimpijczykami, potem z absolwentami. Nie obyło się bez prezentacji dorobku prymusów, którzy opowiadali o swoich pasjach, podawali przepisy na sukces i zachęcali do wytrwałości w dążeniu do celu, snuli plany na przyszłość. Absolwenci wspominali, opowiadali anegdoty z czasów liceum, udzielali życiowych rad: Sukces? – Największy jest przed Tobą! Przydatna umiejętność nabyta w młodości? Umiejętność współżycia w grupie. Najważniejsze w życiu? Nie nauka lecz pasja. Nie praca lecz rodzina. Absolwenci poświęcili młodzieży czas, uwagę, byli otwarci i szczerzy. Widać było, że „powrót” do liceum sprawił im radość. O wyjątkowej atmosferze spotkania świadczy zasłuchana, wpatrzona w gości publiczność.
Uczennica Katarzyna Gacparska głośno się zastanawiała, czym właściwie jest sukces, czy przesądza on o wartości człowieka. Doradzała zachowanie zdrowego rozsądku, przekonywała, że kolekcjonowanie „sukcesów” może być zgubne.
Spotkanie wzbogacił występ artystyczny. Usłyszeliśmy dwie piosenki w wykonaniu: Darii Wróbel z II G (Kayah "Supermenka) i Anny Sułkowkskiej z I F (Anna Jantar „Radość najpiękniejszych lat”) oraz obejrzeliśmy występ Mateusza Raniewicza (I F) – pasjonata sztuki mimicznej. Imprezie towarzyszyła wystawa rysunków Pauli Głuszek (II B) i Katarzyny Gacparskiej. Paula jest autorem logo I Forum Olimpijczyków.
Forum prowadzili: Monika Kaszczuk (II G) i Tomasz Wawrynko (I E) oraz p. Anna Martyniuk – pomysłodawca i organizator przedsięwzięcia.
W realizację imprezy zaangażowali się: p. dyrektor Marta Klasura, notabene absolwentka II LO, i nauczyciele: p. Bożena Czupryńska, p. Małgorzata Krasowska, p. Beata Pietrzak, p. Katarzyna Krzysteczko-Wróbel, p. Zofia Płocienniak.

Osiągnięcia olimpijczyków:
Katarzyna Biega – finalistka Olimpiady Wiedzy o III RP w roku szkolnym 2014/2015, laureatka Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, laureatka Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym, laureatka Olimpiady Wiedzy o III RP w roku 2015/2016;
Patryk Dobrowolski – finalista Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, finalista Olimpiady Wiedzy o III RP w roku 2015/2016;
Konrad Klasura - dwukrotny finalista Olimpiady Języka Rosyjskiego w roku szkolnym 2013/2014 i 2014/2015;
Maksymilian Baryła - finalista Olimpiady Chemicznej w roku szkolnym 2014/2015 i 2015/2016;
Patryk Kamiński - zapaśnik Miejskiego Klubu Sportowego „CementGryf” Chełm, członek Kadry Narodowej Juniorów zapasy styl klasyczny, brązowy medalista Mistrzostw Świata Kadetów w zapasach Sarajewo  2015 - styl klasyczny - kat. 100 kg, brązowy medalista Pucharu Polski Juniorów w zapasach Wałbrzych 2015 - styl klasyczny – kat. 100 kg.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Impresja z Małym Księciem

15 marca odbyła się premiera "Małego księcia" w interpretacji szkolnego koła teatralnego "Impresja". Zapraszamy na naszą relację.100. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę

Otrzęsiny 2018

WITAMY WAS DRESZERZCZYCY

Witamy kolejny rocznik!
 Poniżej relacja foto z festynu integracyjnego.


Dzień Patrona