Przejdź do głównej zawartości

Kolejny rok współpracy II LO z SGH zakończony

 
  
Drugi rok współpracy naszego liceum ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie został zakończony spotkaniem klas o profilu menadżerskim z nauczycielami akademickimi SGH. Wydarzenie miało miejsce w ostatnim tygodniu przed wakacjami 18 czerwca. Uczniowie klasy II e objętej patronatem naukowym tej warszawskiej uczelni wysłuchali wykładu
prof. dr hab. Jerzego Menkesa  „Brexit – przyczyny, przebieg procesu i przewidywane skutki dla Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Polski”. W swoim wykładzie pan profesor odniósł się do prezentacji przygotowanej przez Małgorzatę Chomę i Karolinę Grabowiecką z klasy ekonomicznej. Do zajęć dydaktycznych dla Klasy Akademickiej SGH młodzież przygotowała się podczas wcześniejszych spotkań z panem Marcinem Grelą – Dyrektorem Wydziału Rozwoju, Promocji i Współpracy z Zagranicą Urzędu Miasta Chełm oraz Panią Małgorzatą Szczerbakow z Referatu Planowania, Gospodarki i Infrastruktury Urzędu Gminy Chełm. Na podstawie zebranych informacji i materiałów uczennice klasy ekonomicznej – Julia Kulesza, Katarzyna Mroczko, Irmina Musur oraz Alicja Swatowska,  przygotowały prezentacje dotyczące wykorzystania Funduszy Unijnych w Chełmie i Gminie Chełm.
Zajęcia dydaktyczne w formie warsztatów i dyskusji, prowadzone przez dr hab. Andżelikę Kuźnar, uzupełniły wiedzę naszej młodzieży na temat korzyści dla mieszkańców Chełma i okolic z członkostwa Polski w Unii Europejskiej.
Spotkanie przygotowane zostało przez koordynatora programu Klasa Akademicka SGH
i nauczyciela języka angielskiego Barbarę Wiszniewską.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dzień tolerancji - Happening

101 lat Niepodległości Polski!

Śpiewamy dla Niepodległej

Mecz charytatywny Uczniowie vs Nauczyciele

Zapraszamy na relację z meczu charytatywnego Uczniowie vs Nauczyciele na rzecz  Hospicjum Domowego im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie.  Autorem zdjęć jest Zuzanna Posturzyńska.


Mikołajki 2019!