Przejdź do głównej zawartości

Rejonowe zawody w piłkę ręczną 2016Wygląda na to, że polska pogoda nie nastraja do zwycięstw. Po ostatnich potknięciach naszej reprezentacji narodowej, przyszedł czas na szkolną drużynę II LO. Nasi koledzy dzielnie i z poświęceniem stanęli do walki o etap wojewódzki, jednak zabrakło trochę szczęścia, a trzeba też honorowo przyznać, że przeciwnicy byli świetnie przygotowani. Nasza szkoła zmierzyła się ze Świdnikiem (remis) i Łęczną (porażka). Obie te drużyny zajęły później miejsca na podium (Świdnik- 2 miejsce Łęczna- 3). Możemy więc śmiało powiedzieć, że trafiła nam się mocna grupa i być może w innym rozdaniu, chłopakom poszło by lepiej. Warto jednak podkreślić, że niesamowitym refleksem i opanowaniem wykazał się bramkarz Piotrek, a doskonałą robotę w kole wykonywał Robert, nieraz spychając aż 3 zawodników jednocześnie! Chociaż z trybun i tak dochodziły głosy (szczególnie damskie), że niekwestionowanym królem boiska jest Mateusz Kata.
Pojawiło się wielu uczniów z naszej szkoły (nawet jedna absolwentka!), chwalmy więc solidarność i wiarę w naszą drużynę, bo żadna inna szkoła nie miała tak dobrego dopingu! Nawet bez odniesionego zwycięstwa, bawiliśmy się wyśmienicie (może jedynie sor Kot był trochę zawiedziony). Teraz należy otrząsnąć się po tym dniu i z nadzieją wypatrywać popisu naszej żeńskiej reprezentacji. Wszyscy liczymy, że poradzą sobie lepiej... szczególnie jedna zawodniczka, która założyła się z kolegą z drużyny, że jeśli dziewczyny zajdą wyżej niż chłopcy, ten zabierze ją do kina. Trzymamy kciuki! I oczywiście gratulujemy III LO w Chełmie ich zwycięstwa, zwłaszcza, że byli szkołą z którą najlepiej dogadywaliśmy się w czasie zawodów!

Zdjęcia dokumentujące wydarzenie wykonała para doskonałych fotografów- Piotr Kiszowara i Radosław 
Pietraszek. Dzięki Panowie!
Komentarze

  1. Widzę, że autor świetnie obeznany w temacie zakładu ;) lecz jest jedena pomyłka- zakład jest nieważny od dawna- zapytaj kolegi. Pozdrawiam autora ;) Dzięki za doping!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Premier Mateusz Morawiecki na uroczystym zakończeniu roku w IILO

Zakończenie roku klas trzecich 2019

Dzień SGH 2019

Już po raz trzeci w murach II Liceum Ogólnokształcącego odbył się Dzień Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość, która miała miejsce 7 czerwca 2019 r., związana jest z realizacją programu „Klasa Akademicka SGH”. Kolejne spotkanie w ramach patronatu naukowego SGH swoją obecnością uświetnili nauczyciele akademiccy tej renomowanej uczelni: dr hab. Andżelika Kuźnar - profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii Międzynarodowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i jednocześnie absolwentka II LO oraz prof. dr hab. Jerzy Menkes – kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych. Wykład naszych gości „Pacyfik – oceanem przyszłości” przybliżył Dreszerczykom zagadnienie znaczenia Azji południowo-wschodniej w gospodarce światowej. 

Dzień otwarty II LO!!!

Fotorelacja z Dnia Otwartego naszej szkoły. Oj, działo się ....

IV Forum Olimpijczyków II LO - Bo miejsce tworzą ludzie…

27 maja 2019 roku odbyło się IV Forum Olimpijczyków II LO, na którym społeczność szkoły miała okazję spotkać się – poznać, wysłuchać, porozmawiać – z tegorocznymi olimpijczykami i absolwentami szkoły. W gronie gości znaleźli się uczniowie klas trzecich i drugich: Julia Łoś, Bartosz Kuliński, Karol Kuśnierz, Kamila Bochen, Kacper Kidała, Dawid Kozaczuk i Jakub Rak oraz absolwenci: Katarzyna Janicka, Zbigniew i Artur Zasadny, Michał Łokiński. Zaproszenie na spotkanie przyjęli również opiekunowie olimpijczyków – nauczyciele II LO: Marta Czyżyk, Żaneta Nafalska, Anna Tuźnik i Sławomir Rogucki. Forum rozpoczęło się od prezentacji dorobku absolwentów i prymusów.