Przejdź do głównej zawartości

Rejonowe zawody w piłkę ręczną 2016Wygląda na to, że polska pogoda nie nastraja do zwycięstw. Po ostatnich potknięciach naszej reprezentacji narodowej, przyszedł czas na szkolną drużynę II LO. Nasi koledzy dzielnie i z poświęceniem stanęli do walki o etap wojewódzki, jednak zabrakło trochę szczęścia, a trzeba też honorowo przyznać, że przeciwnicy byli świetnie przygotowani. Nasza szkoła zmierzyła się ze Świdnikiem (remis) i Łęczną (porażka). Obie te drużyny zajęły później miejsca na podium (Świdnik- 2 miejsce Łęczna- 3). Możemy więc śmiało powiedzieć, że trafiła nam się mocna grupa i być może w innym rozdaniu, chłopakom poszło by lepiej. Warto jednak podkreślić, że niesamowitym refleksem i opanowaniem wykazał się bramkarz Piotrek, a doskonałą robotę w kole wykonywał Robert, nieraz spychając aż 3 zawodników jednocześnie! Chociaż z trybun i tak dochodziły głosy (szczególnie damskie), że niekwestionowanym królem boiska jest Mateusz Kata.
Pojawiło się wielu uczniów z naszej szkoły (nawet jedna absolwentka!), chwalmy więc solidarność i wiarę w naszą drużynę, bo żadna inna szkoła nie miała tak dobrego dopingu! Nawet bez odniesionego zwycięstwa, bawiliśmy się wyśmienicie (może jedynie sor Kot był trochę zawiedziony). Teraz należy otrząsnąć się po tym dniu i z nadzieją wypatrywać popisu naszej żeńskiej reprezentacji. Wszyscy liczymy, że poradzą sobie lepiej... szczególnie jedna zawodniczka, która założyła się z kolegą z drużyny, że jeśli dziewczyny zajdą wyżej niż chłopcy, ten zabierze ją do kina. Trzymamy kciuki! I oczywiście gratulujemy III LO w Chełmie ich zwycięstwa, zwłaszcza, że byli szkołą z którą najlepiej dogadywaliśmy się w czasie zawodów!

Zdjęcia dokumentujące wydarzenie wykonała para doskonałych fotografów- Piotr Kiszowara i Radosław 
Pietraszek. Dzięki Panowie!
Komentarze

  1. Widzę, że autor świetnie obeznany w temacie zakładu ;) lecz jest jedena pomyłka- zakład jest nieważny od dawna- zapytaj kolegi. Pozdrawiam autora ;) Dzięki za doping!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Giełda zawodów 2019

101 lat Niepodległości Polski!

Co jest grane? - otrzęsiny klas pierwszych 2019

foto: DRESHWOODŚpiewamy dla Niepodległej

IX Konkurs Historyczny o Patronie II LO dla uczniów szkół podstawowych

Tradycyjnie w przeddzień Święta Niepodległości w muchach II LO organizowany jest Konkurs Historyczny "Gen. Gustaw Orlicz-Dreszer - życie i działalność na tle wydarzeń z historii Polski w latach 1863-1918". W IX edycji Konkursu jury przyznało następujące nagrody w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Oto tegoroczni laureaci:
- klasyfikacja indywidualna: I miejsce - Urszula Ryl - Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmie; II miejsce - Alan Cieślik - Szkoła Podstawowa w Żmudzi; III miejsce - Bartłomiej Kamiński - Szkoła Podstawowa w Żmudzi; wyróżnienie Oliwia Świtaj - Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie; wyróżnienie Giovanna Crispino - Szkoła Podstawowa w Strupinie Dużym; wyróżnienie Nikola Polewiak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmie; - klasyfikacja drużynowa: I miejsce - reprezentacja Szkoły Podstawowej w Żmudzi; II miejsce - reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie; III miejsce - reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!