Przejdź do głównej zawartości

ŚLUBOWANIE KLAS I / OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Drodzy pierszoklasiści, od dzisiaj możecie pełnoprawnie nazywać się dreszerczykami. Gratulujemy! Dołączyliście do doborowego towarzystwa. Pamiętajcie, że złożenie przysięgi na sztandar szkoły zobowiązuje! 


W trakcie uroczystości przedstawiciele klas I złożyli wieniec pod obeliskiem upamiętniającym patrona naszej szkoły gen. Gustawa Orlicz-Dreszera.

Kilka ciepłych słów do uczniów klas pierwszych skierowali: 

Pani Dyrektor - Grażyna Mojsym

w imieniu Rady Pedagogicznej - sorka Beata Tomaszewska

przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Damian Tarasewicz

Dalsza część uroczystości poświęcona była Świętu Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Całość imprezy swoim śpiewem wspierał szkolny chór Rapsodia pod dyrygenturą sora Krzysztofa Olejniczaka
W organizacji i przeprowadzeniu dzisiejszej uroczystości uczestniczyli sor Sławomir Rogucki, sor Adam Kot i sorka Aneta Holuk, piękne dekoracje przygotowały sorki Kinga Krawczyk i Zofia Płocienniak.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Giełda zawodów 2019

101 lat Niepodległości Polski!

Co jest grane? - otrzęsiny klas pierwszych 2019

foto: DRESHWOODŚpiewamy dla Niepodległej

IX Konkurs Historyczny o Patronie II LO dla uczniów szkół podstawowych

Tradycyjnie w przeddzień Święta Niepodległości w muchach II LO organizowany jest Konkurs Historyczny "Gen. Gustaw Orlicz-Dreszer - życie i działalność na tle wydarzeń z historii Polski w latach 1863-1918". W IX edycji Konkursu jury przyznało następujące nagrody w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej. Oto tegoroczni laureaci:
- klasyfikacja indywidualna: I miejsce - Urszula Ryl - Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmie; II miejsce - Alan Cieślik - Szkoła Podstawowa w Żmudzi; III miejsce - Bartłomiej Kamiński - Szkoła Podstawowa w Żmudzi; wyróżnienie Oliwia Świtaj - Szkoła Podstawowa nr 11 w Chełmie; wyróżnienie Giovanna Crispino - Szkoła Podstawowa w Strupinie Dużym; wyróżnienie Nikola Polewiak - Szkoła Podstawowa nr 1 w Chełmie; - klasyfikacja drużynowa: I miejsce - reprezentacja Szkoły Podstawowej w Żmudzi; II miejsce - reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 1 w Chełmie; III miejsce - reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 11 w Chełmie.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!