Przejdź do głównej zawartości

ŚLUBOWANIE KLAS I / OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Drodzy pierszoklasiści, od dzisiaj możecie pełnoprawnie nazywać się dreszerczykami. Gratulujemy! Dołączyliście do doborowego towarzystwa. Pamiętajcie, że złożenie przysięgi na sztandar szkoły zobowiązuje! 


W trakcie uroczystości przedstawiciele klas I złożyli wieniec pod obeliskiem upamiętniającym patrona naszej szkoły gen. Gustawa Orlicz-Dreszera.

Kilka ciepłych słów do uczniów klas pierwszych skierowali: 

Pani Dyrektor - Grażyna Mojsym

w imieniu Rady Pedagogicznej - sorka Beata Tomaszewska

przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Damian Tarasewicz

Dalsza część uroczystości poświęcona była Świętu Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Całość imprezy swoim śpiewem wspierał szkolny chór Rapsodia pod dyrygenturą sora Krzysztofa Olejniczaka
W organizacji i przeprowadzeniu dzisiejszej uroczystości uczestniczyli sor Sławomir Rogucki, sor Adam Kot i sorka Aneta Holuk, piękne dekoracje przygotowały sorki Kinga Krawczyk i Zofia Płocienniak.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Dzień otwarty II LO!!!

Fotorelacja z Dnia Otwartego naszej szkoły. Oj, działo się ....

Zakończenie roku klas trzecich 2019

XX Prezentacje Artystyczne Młodzieży II LO

Rapsodia na Cantare Choraliter 2019

Już po raz drugi chór Rapsodia gościł na Słowacji, biorąc udział w Festiwalu Cantare Choraliter, organizowanym przez naszą szkołę partnerską Gimnazjum Świętego Andrzeja w Rużomberku. Zapraszamy na relację...O wierze, nadziei i miłości z Janem Pospieszalskim