Przejdź do głównej zawartości

ŚLUBOWANIE KLAS I / OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Drodzy pierszoklasiści, od dzisiaj możecie pełnoprawnie nazywać się dreszerczykami. Gratulujemy! Dołączyliście do doborowego towarzystwa. Pamiętajcie, że złożenie przysięgi na sztandar szkoły zobowiązuje! 


W trakcie uroczystości przedstawiciele klas I złożyli wieniec pod obeliskiem upamiętniającym patrona naszej szkoły gen. Gustawa Orlicz-Dreszera.

Kilka ciepłych słów do uczniów klas pierwszych skierowali: 

Pani Dyrektor - Grażyna Mojsym

w imieniu Rady Pedagogicznej - sorka Beata Tomaszewska

przewodniczący Samorządu Uczniowskiego - Damian Tarasewicz

Dalsza część uroczystości poświęcona była Świętu Niepodległości. Uczniowie zaprezentowali część artystyczną. Całość imprezy swoim śpiewem wspierał szkolny chór Rapsodia pod dyrygenturą sora Krzysztofa Olejniczaka
W organizacji i przeprowadzeniu dzisiejszej uroczystości uczestniczyli sor Sławomir Rogucki, sor Adam Kot i sorka Aneta Holuk, piękne dekoracje przygotowały sorki Kinga Krawczyk i Zofia Płocienniak.


Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Premier Mateusz Morawiecki na uroczystym zakończeniu roku w IILO

Zakończenie roku klas trzecich 2019

Dzień SGH 2019

Już po raz trzeci w murach II Liceum Ogólnokształcącego odbył się Dzień Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Uroczystość, która miała miejsce 7 czerwca 2019 r., związana jest z realizacją programu „Klasa Akademicka SGH”. Kolejne spotkanie w ramach patronatu naukowego SGH swoją obecnością uświetnili nauczyciele akademiccy tej renomowanej uczelni: dr hab. Andżelika Kuźnar - profesor nadzwyczajny w Instytucie Ekonomii Międzynarodowej Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie i jednocześnie absolwentka II LO oraz prof. dr hab. Jerzy Menkes – kierownik Katedry Prawa Międzynarodowego i Organizacji Międzynarodowych. Wykład naszych gości „Pacyfik – oceanem przyszłości” przybliżył Dreszerczykom zagadnienie znaczenia Azji południowo-wschodniej w gospodarce światowej. 

Dzień otwarty II LO!!!

Fotorelacja z Dnia Otwartego naszej szkoły. Oj, działo się ....

IV Forum Olimpijczyków II LO - Bo miejsce tworzą ludzie…

27 maja 2019 roku odbyło się IV Forum Olimpijczyków II LO, na którym społeczność szkoły miała okazję spotkać się – poznać, wysłuchać, porozmawiać – z tegorocznymi olimpijczykami i absolwentami szkoły. W gronie gości znaleźli się uczniowie klas trzecich i drugich: Julia Łoś, Bartosz Kuliński, Karol Kuśnierz, Kamila Bochen, Kacper Kidała, Dawid Kozaczuk i Jakub Rak oraz absolwenci: Katarzyna Janicka, Zbigniew i Artur Zasadny, Michał Łokiński. Zaproszenie na spotkanie przyjęli również opiekunowie olimpijczyków – nauczyciele II LO: Marta Czyżyk, Żaneta Nafalska, Anna Tuźnik i Sławomir Rogucki. Forum rozpoczęło się od prezentacji dorobku absolwentów i prymusów.