Przejdź do głównej zawartości

Posty

TYDZIEŃ ZDROWIA - FOTKI

Nocny Maraton Filmowy

22 maja 2015 (piątek) roku w naszej szkole  w starej auli (sala 64) w godzinach 18.00 - 5.00 odbędzie się   Nocny Maraton Filmowy Proszę gospodarzy klas o zrobienie list osób, które chcą uczestniczyć w maratonie i dostarczenie ich do opiekuna SU sorki Kingi Krawczyk najpóźniej do 15 maja (piątek).                                                                         Opiekun SU

ZAPROSZENIE

CHARYTATYWNY MARATON ZUMBY 30 MAJA 2015 r., godz. 11.00-14.00 HALA SPORTOWA MOSiR W CHEŁMIE ul. Graniczna 2 W ramach XI Dni Kultury Chrześcijańskiej 10 maja-8 czerwca 2015 r.            Impreza odbędzie się pod  patronatem pani Agaty Fisz –                          Prezydent Miasta Chełm. Stowarzyszenie Hospicjum Domowe im. ks. kan. Kazimierza Malinowskiego w Chełmie oraz II Liceum Ogólnokształcące im. gen. Gustawa Orlicz-Dreszera w Chełmie zapraszają wszystkich miłośników ZUMBY na Charytatywny Maraton Zumby. Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie, dzięki której możesz pomóc i zadbać o zdrowie. W programie mnóstwo atrakcji!  Celem jest wsparcie finansowe podopiecznych Chełmskiego Hospicjum Domowego. Zebrane środki będą przeznaczone na opiek...

Maraton maturalny rozpoczęty

Jak co roku ruszył maraton maturalny. Dziś absolwenci zmierzyli się z językiem polskim, a przed nimi jeszcze kilka egzaminów pisemnych oraz ustnych. Trzymamy za Was kciuki!!!

POWODZENIA NA MATURZE

Święto Narodowe Trzeciego Maja

Święto Narodowe Trzeciego Maja ustanowiono decyzją Sejmu w 1919 roku, a ponownie przywrócono do kalendarza świąt państwowych w 1990 roku. Miało przypominać wszystkim o chlubnej karcie historii Polski, uchwaleniu Konstytucji 3-go maja. Konstytucji przyjętej w trudnym dla Polski okresie, w którym nasi sąsiedzi prowadzili politykę osłabiania naszego kraju w zakresie zewnętrznym i wewnętrznym. Uchwalono ją w okresie istotnym dla Europy i świata. Okresie budowania praw człowieka i obywatela. Stała się pierwszą w Europie i drugą na świecie Konstytucją. W ostatni czwartek historię powstania i przesłanie Konstytucji 3-do maja, przedstawili uczniowie klas Ia, Ie oraz IIf w montażu słowno-muzycznym przygotowanym pod kierunkiem sorki Anety Holuk.